innerspeaker "Into The Voodoo Lab" album release Oι Innerspeaker (ex- The Underdogs) επιστρέφουν, 4 χρόνια μετά το ντεμπούτο τους Paths, με νέο project και νέους ήχους, στη δεύτερη ολοκληρωμένη δισκογραφική τους δουλειά με τίτλο "Into The Voodoo Lab"! Μετά από ένα μεγάλο χρονικό διάστημα, κατά τη διάρκεια του οποίου το indie/alternative σχήμα ηθελημένα μπήκε στη διαδικασία ατελείωτων ωρών στο στούντιο, συνεργαζόμενο με φίλους μουσικούς, εξερευνώντας soundscapes, δοκιμάζοντας μουσικά όργανα και τεχνολογία, προσπαθώντας να προκαλέσουν νέες κατευθύνσεις κι ένα brand new start για τα ίδια τα μέλη του, ολοκλήρωσαν το κομμάτι της παραγωγής λίγο πριν το τέλος του 2019, πάντα με τον σταθερό συνεργάτη τους και έξτρα μέλος σε αυτή τη δουλειά, τον Νίκο "Ottomo" Αγγλούπα. Οι εξελίξεις στον τομέα της παγκόσμιας πανδημίας, ανάγκασε τη μπάντα, όπως όλους, να αναβάλλουν όλα τους τα σχέδια και κάπως έτσι φτάσαμε στην 1η Μαϊου, για να καταφέρουν να έχουν στα χέρια τους το πολυπόθητο βινύλιο και να προχωρήσουν στην επίσημη κυκλοφορία της δουλειάς από τη Nipper's Music, σε συνεργασία με τη Bantha Records. Είχαν προηγηθεί 2 singles προερχόμενα από τον δίσκο Alive: https://www.youtube.com/watch?v=twTz8sKaSE8 & You're Not Alone: https://www.youtube.com/watch?v=D5vsb2qdtpk, και μόλις σήμερα, Δευτέρα 4 Μαϊου δημοσίευσαν - με αφορμή την κυκλοφορία του άλμπουμ -κι ένα 3ο single, το The Race: https://www.youtube.com/watch?v=IGEPEmn96po). Mια πρώτη ακρόαση των 3 αυτών singles μας προϊδεάζει για μια δουλειά πολυσυλλεκτική και φρέσκια, που ακούγεται σαν τα διαφορετικά στάδια ενός ταξιδιού. Ρυθμικότητα, dreamy κιθάρες,στιβαρές μπασογραμμές, πολλά κρουστά, πολυφωνίες, loop effects και vintage synths, είναι τα χαρακτηριστικά του νέου ήχου τους. Εκ των πραγμάτων, η προγραμματισμένη live παρουσίαση του άλμπουμ, όπως κι όλες οι επερχόμενες εμφανίσεις για την προώθησή του ματαίωθηκαν, και, για αρκετό καιρό όπως φαίνεται, η μόνη δυνατότητα για επαφή με την μπάντα και τη νέα της αυτή δουλειά, θα είναι η ακρόασή της, που οι Innerspeaker υπόσχονται να είναι αρκούντως απολαυστική! Μπορείτε να βρείτε και να παραγγείλετε online το άλμπουμ σε ψηφιακή μορφή ή premium vinyl 180gr., μέσω της επίσημης σελίδας τους στο Bandcamp (https://innerspeakerband.bandcamp.com/album/into-the-voodoo-lab), ερχόμενοι σε επαφή με το e-shop στα social media των Innerspeaker και τις αμέσως επόμενες ημέρες και σε γνωστά καταστήματα πώλησης δίσκων. Μη ξεχνάτε πως ειδικά σε αυτές τις δύσκολες κι εξαιρετικά αβέβαιες ημέρες που ζει ο καλλιτεχνικός χώρος, το παλιό καλό σύνθημα "support your local artists" αποκτά αναμφίβολα άλλη επικαιρότητα! TRACKS A Side ALIVE THE RACE YOU'RE NOT ALONE GLIMMER B Side ELECTRIC SIGNS LITTLE DEATH LET IT RAIN NEVER TOO EASY Στο Into The Voodoo Lab, οι Innerspeaker ήταν: Kώστας Χουρδάκης (φωνή, τύμπανα, κρουστά)
Δημήτρης Οικονόμου (κιθάρες, μπάσο, φωνητικά) | Αποστόλης Κοκκαλάκης (μπάσο, κιθάρες) Νίκος Ιωακείμ (κιθάρες, κρουστά) | Νίκος Αγγλούπας (synths, loops, τύμπανα) Παραγωγή: Nίκος "Ottomo" Αγγλούπας & innerspeaker Mixing - mastering: Νίκος "Ottomo" Αγγλούπας Ηχογραφήσεις: The New Fab Liquid Studios (Αθήνα) Φωτογραφία εξώφυλλου: Κική Καπασακαλίδου Χειροποίητες μάσκες εξώφυλλου: Bίκυ Ρουμπέκα Album's graphic designs: Κατερίνα Δαμιανάκη INNERSPEAKER LINKS Fb page: https://www.facebook.com/innerspeakerband/ Instagram: https://www.instagram.com/innerspeaker_official/ YouTube channel: https://bit.ly/2Vbdz45 Comments are closed.
|
ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ This section will not be visible in live published website. Below are your current settings: Current Number Of Columns are = 2 Expand Posts Area = Gap/Space Between Posts = 10px Blog Post Style = card Use of custom card colors instead of default colors = Blog Post Card Background Color = current color Blog Post Card Shadow Color = current color Blog Post Card Border Color = current color Publish the website and visit your blog page to see the results Archives
July 2024
|
Αλκίφρονος 3 - Κάτω Πετράλωνα
Αθήνα Τ.Κ. : 11835
[email protected]
[email protected]
www.theathinaiart.com
Όροι χρήσης: Με βάση το Ν. 2121/93 περί μη αναδημοσιεύσιμου μέρους ή όλου του κειμένου
χωρίς άδεια του υπογράφοντος