Στα πλαίσια του Προγράμματος «Ημέρες Κινηματογράφου» η Ομάδα Πολιτισμού της Δημοτικής Κοινότητας Δροσιάς του Δήμου Διονύσου με την υποστήριξη του Ιταλικού Μορφωτικού Ινστιτούτου και της Ιταλικής Πρεσβείας θα προβάλλει την ταινία «Η γενιά των 1000 e» του Massimo Venier. Καλλιτεχνική επιμέλεια: Κώστας Μαντάς Επιμέλεια και ανάλυση ταινιών: Καίτη Λεκάκου Δευτέρα, 18 Νοεμβρίου 2019 “Generatione 1000 euro” (Η γενιά των 1000 e) του Massimo Venier. O Matteo είναι 30 ετών, πτυχιούχος και μεγάλο ταλέντο στα Μαθηματικά. Η έλλειψη σταθερής δουλειάς του δημιουργεί ανασφάλεια και επηρεάζει τις σχέσεις του με τους γύρω του. Η παρουσία των κοριτσιών στη ζωή του σηματοδοτεί βαθιά την πορεία των γεγονότων προς την ενηλικίωση. Ο σκηνοθέτης διασκεδάζει περιγράφοντας τριαντάρηδες στο κατώφλι της ωριμότητας, η οποία μετατίθεται όλο και περισσότερο στο μέλλον. Η ταινία απέσπασε 4 Διακρίσεις σε Κιν/φικά Φεστιβάλ της Ιταλίας το 2009. Σκηνοθεσία: Massimo Venier. Παίζουν: Alessandro Tiberi, Caroli na Crescentini… Ιταλία /2009 /91’ (κωμωδία) Οι προβολές γίνονται στις 20.00’ στο Πολιτιστικό Κέντρο Δροσιάς, Γρ. Λαμπράκη 19. Είσοδος ελεύθερη Comments are closed.
|
ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ This section will not be visible in live published website. Below are your current settings: Current Number Of Columns are = 2 Expand Posts Area = Gap/Space Between Posts = 10px Blog Post Style = card Use of custom card colors instead of default colors = Blog Post Card Background Color = current color Blog Post Card Shadow Color = current color Blog Post Card Border Color = current color Publish the website and visit your blog page to see the results Archives
July 2024
|
Αλκίφρονος 3 - Κάτω Πετράλωνα
Αθήνα Τ.Κ. : 11835
[email protected]
[email protected]
www.theathinaiart.com
Όροι χρήσης: Με βάση το Ν. 2121/93 περί μη αναδημοσιεύσιμου μέρους ή όλου του κειμένου
χωρίς άδεια του υπογράφοντος