ΝΤΕΣΤΙΝΥ του Άκη Δήμου Πρεμιέρα: 19 Οκτωβρίου Κάθε Σάββατο και Κυριακή στις 21:00 στο Small Argo full of Art (Ελευσινίων 15, Μεταξουργείο, 210 5201684) «Τι να το κάνω το δαχτυλίδι; Εγώ για το χάδι πήγαινα». H γλυκόπικρη κωμωδία του Άκη Δήμου «Ντέστινυ» παρουσιάζεται σε σκηνοθετική επιμέλεια της Χρύσας Καψούλη, με την Εμμανουέλλα Κοντογιώργου και την Κασσάνδρα Τζάρτζαλου, από τις 19 Οκτωβρίου και κάθε Σάββατο και Κυριακή στις 21:00 στο Small Argo full of Art. Η Άννα και η Ρεβέκκα, δύο κολλητές φίλες, συζητούν μόνες σ’ ένα μπαλκόνι κάπου στην Αθήνα, με ήχους αυγουστιάτικους, μια τράπουλα, καρυδάκι γλυκό, πολύ κρασί και τη συνεχή προσμονή της άφιξης ενός άνδρα – πεπρωμένου, του Ντέστινυ. Δύο γυναίκες που παλεύουν ν’ αγαπηθούν χωρίς να ξέρουν τον τρόπο. Δύο φιλενάδες που σκηνοθετούν τη ζωή τους με αφορμή έναν άντρα από το παρελθόν. Σαν παιδιά που παίζουν με τις κούκλες τους και τις βάζουν να κάνουν ό,τι εκείνες ονειρεύονταν να ζήσουν. Ένας άντρας που φοράει λινό. Σαν τον έρωτα που λαχταρούν να ζήσουν και τον ψάχνουν αδέξια σε άντρες με αισθήματα polyester, που ταξιδεύουν εξαρχής με εισιτήριο μετ’ επιστροφής. Κι εκείνες είναι οι προσωρινές στάσεις, οι παρενθέσεις τους, ενώ θα ήθελαν να είναι το λιμάνι τους, τα θαυμαστικά τους. Μια κωμωδία παρεξηγήσεων, βαθιά υπαρξιακή. Μια τράπουλα που ανοίγει και ξανανοίγει. Επίμονα, φανατικά, εναγώνια. Κρατώντας πάντα το αποφασιστικό της χαρτί κλειστό. Δεκατρία χρόνια μετά την τελευταία του παρουσίαση στο Υπόγειο του Θεάτρου Τέχνης το «Ντέστινυ» του Άκη Δήμου επιστρέφει για να μας θυμίσει ότι καμιά φορά η αποτυχία να βρεις το ιδανικό μπορεί να σε οδηγήσει να κάνεις το άλμα στη ζωή που επιθυμείς. Συντελεστές Σκηνοθετική επιμέλεια: Χρύσα Καψούλη Βοηθός σκηνοθέτη: Βαγγέλης Βογιατζής Σκηνικά: Χριστόφορος Κώνστας@ Xsquare DesignLab Κοστούμια: Ανδρονίκη Τζάρτζαλου Κίνηση: Κωνσταντίνα Μπάρκουλη Φωτισμοί: Χρήστος Μπαλαγιάννης Φωτογραφίες - Poster: Xsquare DesignLab Παραγωγή: Εταιρεία Θεάτρου «Σπίτι Της» Παίζουν: Εμμανουέλλα Κοντογιώργου (Άννα), Κασσάνδρα Τζάρτζαλου (Ρεβέκκα). Συμμετέχει στον ρόλο του Ντέστινυ ο Γιώργος Ημέρης. Πρεμιέρα: 19 Οκτωβρίου Παραστάσεις: Σάββατο και Κυριακή στις 21:00 (μέχρι τις 30 Νοεμβρίου) Εισιτήρια: 10 ευρώ (κανονικό), 8 ευρώ (μειωμένο), 7 ευρώ (ομαδικό) Διάρκεια: 70 λεπτά Curator: Χρύσα Καψούλη Α Small Argo full of Art (Θέατρο Αργώ) Ελευσινίων 15, Μεταξουργείο Τηλέφωνο: 210 5201684 asmallargofullof.art | [email protected] Comments are closed.
|
ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ This section will not be visible in live published website. Below are your current settings: Current Number Of Columns are = 2 Expand Posts Area = Gap/Space Between Posts = 10px Blog Post Style = card Use of custom card colors instead of default colors = Blog Post Card Background Color = current color Blog Post Card Shadow Color = current color Blog Post Card Border Color = current color Publish the website and visit your blog page to see the results Archives
July 2024
|
Αλκίφρονος 3 - Κάτω Πετράλωνα
Αθήνα Τ.Κ. : 11835
[email protected]
[email protected]
www.theathinaiart.com
Όροι χρήσης: Με βάση το Ν. 2121/93 περί μη αναδημοσιεύσιμου μέρους ή όλου του κειμένου
χωρίς άδεια του υπογράφοντος